Recom_R15C2T25/R-R_2.5W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
  • Model: R15C2T25/R-R
  • Brand: Recom
overseas1098750 Pcs In Stock R15C2T25/R-R Available
Buy Now Add To Cart
Share:
  • 15 days delivery to 160 countries worldwide
  • In-stock items ship within 3 days
Product Specifications
Parameter Value
Brand Recom
Model Number R15C2T25/R-R
Weight 0.2kg
R15C2T25/R-R Inventory overseas1098750 Pcs In stock
R15C2T25/R-R HS Code 85044095
Datasheet N/A
Other Parameters 2.5W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Voltage - Input (Min);13.5V
Voltage - Input (Max);18V
Voltage - Output;2.5 ~ 22.5V
Current - Output (Max);100mA, -12mA
Power (Watts);2.5 W
Applications;ITE (Commercial)
Voltage - Isolation;1.4 kV
Operating Temperature;-40°C ~ 125°C (With Derating)
Efficiency;45%
Size / Dimension;0.51" L x 0.30" W x 0.14" H (12.8mm x 7.5mm x 3.6mm)
R15C2T25/R-R - Immediate Inquiry
Get instant quotation and delivery time for R15C2T25/R-R. We respond within 2 hours.
Purchase Information