Nidec_F412R-12MB OEM FAN AXIAL 41X12.2MM 12VDC WIRE
  • Model: F412R-12MB
  • Brand: Nidec
48 Pcs In Stock F412R-12MB Available
Inquiry Now
Share:
  • 15 days delivery to 160 countries worldwide
  • In-stock items ship within 3 days
Fan Specifications
Parameter Value
Brand Nidec
Model Number F412R-12MB
Size Square - 41mm L x 41mm H
Voltage 12VDC
RPM 5400 RPM
Air Flow 5.3 CFM (0.148m³/min)
Noise 23.0dB(A)
Power 720 mW
Weight 0.1kg
Stock 48 Pcs
Datasheet Download Datasheet
Product Details
F412R-12MBFAN AXIAL 41X12.2MM 12VDC WIRENidec Components CorporationSquare - 41mm L x 41mm H12.20mm5.3 CFM (0.148m³/min)0.102 in H2O (25.5 Pa)1 Ball/1 SleeveTubeaxial-TubeaxialTubeaxial23.0dB(A)720 mW5400 RPM2 Wire Leads-14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)-0.044 lb (19.96 g)-