Omron_MY2N-GS-R AC110/120_RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
  • Model: MY2N-GS-R AC110/120
  • Brand: Omron
overseas178 Pcs In Stock MY2N-GS-R AC110/120 Available
Buy Now Add To Cart
Share:
  • 15 days delivery to 160 countries worldwide
  • In-stock items ship within 3 days
Product Specifications
Parameter Value
Brand Omron
Model Number MY2N-GS-R AC110/120
Weight 0.2kg
MY2N-GS-R AC110/120 Inventory overseas178 Pcs In stock
MY2N-GS-R AC110/120 HS Code 85364900
Datasheet N/A
Other Parameters RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
Mounting Type:Socketable
Coil Voltage:120VAC
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current):10 A
Switching Voltage:250VAC, 220VDC - Max
Load - Max Switching:1750VA, 1540W
Coil Current:27.1 mA
Termination Style:Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Must Operate Voltage:96 VAC
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
MY2N-GS-R AC110/120 - Immediate Inquiry
Get instant quotation and delivery time for MY2N-GS-R AC110/120. We respond within 2 hours.
Purchase Information