Omron_MY4-GS-R DC100/110_RELAY GEN PURPOSE 4PDT 110V
  • Model: MY4-GS-R DC100/110
  • Brand: Omron
overseas92 Pcs In Stock MY4-GS-R DC100/110 Available
Buy Now Add To Cart
Share:
  • 15 days delivery to 160 countries worldwide
  • In-stock items ship within 3 days
Product Specifications
Parameter Value
Brand Omron
Model Number MY4-GS-R DC100/110
Weight 0.2kg
MY4-GS-R DC100/110 Inventory overseas92 Pcs In stock
MY4-GS-R DC100/110 HS Code 85364900
Datasheet N/A
Other Parameters RELAY GEN PURPOSE 4PDT 110V
Mounting Type:Socketable
Coil Voltage:110VDC
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current):6 A
Switching Voltage:250VAC, 220VDC - Max
Load - Max Switching:1500VA, 1320W
Coil Current:9.6 mA
Termination Style:Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Must Operate Voltage:88 VDC
Operating Temperature:-55°C ~ 70°C
MY4-GS-R DC100/110 - Immediate Inquiry
Get instant quotation and delivery time for MY4-GS-R DC100/110. We respond within 2 hours.
Purchase Information