Banner_S18AW3FF25_Photoelectric Industrial Sensors_EZ-BEAM S18 SERIES: FIXED FIELD<
  • Model: S18AW3FF25
  • Brand: Banner
Overseas 3 Pcs In Stock S18AW3FF25 Available
Buy Now Add To Cart
Share:
  • 15 days delivery to 160 countries worldwide
  • In-stock items ship within 3 days
Product Specifications
Parameter Value
Brand Banner
Model Number S18AW3FF25
Weight 0.1676kg
S18AW3FF25 Inventory Overseas 3 Pcs In stock
S18AW3FF25 HS Code 8541490000
Datasheet Download Datasheet
Other Parameters EZ-BEAM S18 SERIES: FIXED FIELD<
Sensing Method:Background Suppression
Sensing Distance:0.98" (25mm)
Voltage - Supply:20 ~ 250 VAC
Response Time:16ms
Output Configuration:Light-On
Light Source:Infrared (880nm)
Connection Method:Cable
Ingress Protection:IP67, IP69K, IEC, NEMA 6P
Cable Length:78.74" (2m)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C