Banner_T30SP6LPQ_Photoelectric Industrial Sensors_PHOTO SEN 6M COMP PNP
  • Model: T30SP6LPQ
  • Brand: Banner
Overseas 15 Pcs In Stock T30SP6LPQ Available
Buy Now Add To Cart
Share:
  • 15 days delivery to 160 countries worldwide
  • In-stock items ship within 3 days
Product Specifications
Parameter Value
Brand Banner
Model Number T30SP6LPQ
Weight 0.916kg
T30SP6LPQ Inventory Overseas 15 Pcs In stock
T30SP6LPQ HS Code 8541490000
Datasheet Download Datasheet
Other Parameters PHOTO SEN 6M COMP PNP
Sensing Method:Retroreflective, Polarized
Sensing Distance:236.22" (6m)
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Response Time:3ms
Output Configuration:PNP - Dark-ON/Light-ON
Light Source:Red LED
Connection Method:Connector
Ingress Protection:IP69K, IEC, NEMA 6P
Cable Length:-
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C